Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki

Region:

Dolnośląskie


Inwestor:

Ministerstwo Edukacji Narodowej


Działalność:

Szkolnictwo


Moc grzewcza:

332,8 kW


Potrzeby klienta:

Wymiana istniejącego źródła ciepła na wysokosprawny system do montażu zewnętrznego.


Powody wyboru systemu:

Zastosowanie systemu Robur było elementem "głębokiej" termomodernizacji obiektu oraz umożliwiło uzyskanie dotacji dzięki zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń i uciążliwości dla środowiska. Dodatkowym elementem była analiza ekonomiczna kosztów eksploatacji w porównaniu do kotłowni gazowej.


Opis instalacji:

System składa się z sześciu gazowych absorpcyjnych pomp ciepła GAHP-A HT S, w wersji wysokotemperaturowej i wyciszonej oraz trzech kondensacyjnych kotłów gazowych AY 00-120. W sezonie grzewczym pompy ciepła stanowią podstawowe źródło ciepła, natomiast kotły pracują jako źródło szczytowe. Po stronie pierwotnej instalacji zastosowano glikol, który zabezpiecza układ przed ewentualnym zamarznięciem. Ciepło przekazywane jest przez dwa wymienniki ciepła (jeden dla zestawów pomp, drugi dla kaskady kotłów). Urządzenia współpracują z jednym zbiornikiem buforowym o pojemności 2000 l., znajdującym się w pomieszczeniu technicznym.
Urządzenia sterowane są za pomocą automatyki dedykowanej Tridium. Dodatkowo automatyka zarządza obiegami grzewczymi, zaworami, pompami cyrkulacyjnymi, a także pozwala na odczyt temperatury w buforze.

Galeria zdjęć:


Galeria video:


Panorama miejsca:

Panorama miejsca - Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48