Słupski Inkubator Technologiczny

Region:

Pomorskie


Inwestor:

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego (PARR)


Działalność:


Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości
Centrum Badawczo-Rozwojowe
Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne


Moc grzewcza:

420 kW


Wydajność chłodnicza:

260 kW


Potrzeby klienta:

Życzeniem Inwestora było zastosowanie nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań, które w trakcie eksploatacji będą zarówno oszczędne jak i nie wymagające większych czynności serwisowych. Urządzenia Robur są trwałe, współpracują z wieloma urządzeniami grzewczo – klimatyzacyjnymi.


Powody wyboru systemu:

Urządzenia GAHP Robur zostały wybrane przede wszystkim ze względu na energooszczędność.
Zapewniają one oszczędność energii do 50% i redukują emisję CO2 w porównaniu z najlepszymi kotłami kondensacyjnymi. Dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej rozwiązanie oferuje wysoką efektywność i niskie koszty eksploatacji.


Opis instalacji:

Zastosowano trzy zespoły rewersyjnych gazowych absorpcyjnych pomp ciepła RTAR o nominalnej mocy grzewczej 105,9 kW i nominalnej wydajności chłodniczej 51 kW każdy, zestaw składający się z 3 kotłów o mocy 103,2 kW, zespół gazowych absorpcyjnych wytwornic wody lodowej RTCF o nominalnej mocy chłodniczej 52 kW oraz zestaw RTHF składający się z dwóch wytwornic wody lodowej oraz wytwornicy wody lodowej z odzyskiem ciepła o nominalnej wydajności chłodniczej 52 kW i mocy odzysku ciepła 21 kW.
Urządzenia zasilają wymienniki w centralach wentylacyjnych, instalację grzejnikową oraz klimakonwektory. W sezonie grzewczym podstawowe źródło ciepła stanowią pompy GAHP-AR. W okresach szczytowego zapotrzebowania na ciepło, moc grzewcza uzupełniana jest przez zewnętrzne kotły AY. W lecie pompy ciepła pracują jak wytwornice wody lodowej, a szczytowe zapotrzebowanie na chłód uzupełniane jest przez wytwornice wody lodowej ACF. Dodatkowo występuje darmowa produkcja c.w.u w czasie pracy wytwornic wody lodowej z odzyskiem ciepła.

Galeria zdjęć:


Galeria video:


Panorama miejsca:

Panorama miejsca - Słupski Inkubator Technologiczny

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48