Regionalne Centrum Ratownictwa w Witnicy

Region:

Lubuskie


Inwestor:

Urząd Miasta i Gminy w Witnicy


Działalność:

Centrum ratownictwa (straż pożarna, ratownictwo medyczne, policja)


Moc grzewcza:

229,6 kW


Potrzeby klienta:

Obniżenie wysokich kosztów eksploatacyjnych obiektu.


Powody wyboru systemu:

Regionalne Centrum Ratunkowe jest obiektem, który gromadzi w jednym miejscu służby Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji oraz Ratownictwa Drogowego. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 2150,43 m2, co wiąże się z wysokim zapotrzebowaniem na moc grzewczą. Zadaniem absorpcyjnych urządzeń firmy Robur jest częściowe pokrycie zapotrzebowania inwestycji na ogrzewanie i współpraca z istniejącym już kotłem gazowym. Pozyskana dzięki urządzeniom absorpcyjnym Robur energia jest tańsza, co znacznie zmniejsza koszty eksploatacyjne obiektu. Dodatkowo dołączona do zestawu dedykowana automatyka zapewnia łatwość sterowania całym systemem poprzez komputer zarządcy. Pozwala także na dokładną, bieżącą obserwację określonych parametrów systemu grzewczego i na zadawanie im konkretnych wartości. Umożliwia także całodobową kontrolę nad pracą systemu grzewczego oraz szybką interwencję w przypadku takiej potrzeby.


Opis instalacji:

W okresie grzewczym absorpcyjne powietrzne pompy ciepła stanowią główne źródło ciepła. W okresach szczytowego zapotrzebowania na ciepło pompy wspomagane są kotłem gazowym. Dobrym pomysłem jest pozostawienie starego kotła ze względu na to, że pompy ciepła nie muszą wcale zapewniać 100% zapotrzebowania na ciepło. Wysokie oszczędności są generowane
w 95% dni roku, a kiedy temperatura spada poniżej wartości krytycznej, kocioł zaczyna wspomagać układ delikatnie obniżając jego sprawność, która i tak pozostaje w dalszym ciągu na wysokim poziomie. Układy takie stosuje się ze względu na obniżenie czasu zwrotu inwestycji i obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Galeria zdjęć:


Galeria video:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48