Przedszkola nr 5 i 19 w Tarnowie

Region:

Małopolskie


Inwestor:

Urząd Miasta w Tarnowie


Działalność:

Przedszkola


Moc grzewcza:

111 kW


Potrzeby klienta:

Głęboka termomodernizacja budynku. Wymiana starego, drogiego w eksploatacji systemu grzewczego i przygotowania ciepłej wody użytkowej opierającego się na energii elektrycznej (elektryczne podgrzewacze wody, elektryczne grzejniki) na nowoczesne urządzenia wykorzystujące energię pochodzącą z odnawialnych źródeł.


Powody wyboru systemu:

Znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych, uzyskanie dotacji z Funduszy Europejskich, oszczędność miejsca w budynku ze względu na zewnętrzny montaż urządzeń.


Opis instalacji:

Zestaw pomp ciepła i kotła stanowi podstawowe źródło energii. Urządzenia zapewniają produkcję ciepła na potrzeby c.o. oraz c.w.u. Dodatkowo, produkcja c.w.u. wspomagana jest przez kolektory słoneczne. Zarówno pompy ciepła jak i kocioł gazowy pracują na tym samym parametrze (55/45C) i zasilają zasobnik buforowy c.o., skąd czynnik kierowany jest dalej na obiegi grzewcze. Kocioł na potrzeby c.o. pracuje tylko jako źródło szczytowe, w okresach bardzo niskich temperatur zewnętrznych. Ciepła woda użytkowa produkowana jest przy użyciu kolektorów słonecznych i kotła gazowego, którego zadaniem jest także przegrzew sanitarny. W momencie kiedy występuje potrzeba usługi produkcji c.w.u. czynnik z kotła kierowany jest na zasobnik c.w.u.. W momencie kiedy zapotrzebowanie na c.w.u. zostaje pokryte, kocioł znowu może pracować na cele c.o. Realizowane jest to dzięki zastosowaniu zestawu w układzie czterorurowym oraz zaworów przełączających.

Galeria zdjęć:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48