Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Region:

Podlaskie


Inwestor:

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku


Działalność:

Społeczno - opiekuńcza


Moc grzewcza:

153,1 kW


Potrzeby klienta:

Ekonomiczne ogrzewanie nowo wybudowanej siedziby MOPR.


Powody wyboru systemu:

Dotychczas komórki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zlokalizowane były w kilkunastu punktach na terenie Białegostoku. Budowa nowej siedziby pozwoliła na umiejscowienie rozproszonych wydziałów w jednym miejscu. Powstał nowy budynek o łącznej powierzchni 2000m2, w którym inwestor zdecydował się na zastosowanie gazowych absorpcyjnych pomp ciepła ze względu na możliwość ogrzewania przy niskim zużyciu gazu ziemnego.


Opis instalacji:

W sezonie zimowym pompy ciepła stanowią podstawowe źródło ciepła. Dodatkowo urządzenia Robur podgrzewają ciepłą wodę użytkową przez cały rok. Sanitarny przegrzew c.w.u. realizowany jest przez grzałkę elektryczną. Po stronie pierwotnej instalacji zastosowano glikol, który zabezpiecza układ przed ewentualnym zamarznięciem. Ciepło przekazywane jest poprzez wymienniki ciepła. Urządzenia współpracują z jednym zbiornikiem buforowym o pojemności 750 l.
Pompy ciepła sterowane są za pomocą automatyki dedykowanej. Dodatkowo automatyka zarządza obiegami grzewczymi, zaworami, pompami cyrkulacyjnymi,a także pozwala na odczyt temperatury w buforze.

Galeria zdjęć:


Panorama miejsca:

Panorama miejsca - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48