Lądowisko Helikopterów

Region:

Małopolskie


Inwestor:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni, Szpital Powiatowy


Działalność:

Lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Powiatowym w Bochni


Moc grzewcza:

76,6 kW


Potrzeby klienta:

Konieczność ogrzania płyty lądowiska helikopterów w celu uniknięcia oblodzenia w okresie zimowym za pomocą urządzenia zewnętrznego. Uzyskanie jak najniższych kosztów ogrzewania.


Powody wyboru systemu:

Lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego usytuowane jest na dachu jednego z budynków Szpitala Powiatowego w Bochni. Płyta lotniska, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz w okresie zimowym, musi być podgrzewana. Do tego celu służy specjalistyczna instalacja grzewcza oparta na gazowych absorpcyjnych pompach ciepła, które stanowią podstawowe źródło ciepła. Uzyskana dzięki urządzeniom absorpcyjnym Robur energia jest tańsza, co znacznie zmniejsza koszty eksploatacyjne obiektu i ma wpływ na finanse szpitala. Dzięki montażowi zewnętrznemu urządzeń zachowano znaczną część cennego miejsca wewnątrz szpitala, którą można przeznaczyć na inne cele.


Opis instalacji:

W okresie zimowym oraz w momencie niesprzyjających warunków atmosferycznych absorpcyjne powietrzne pompy ciepła stanowią główne źródło ciepła. Płyta lądowiska podgrzewana jest poprzez system ogrzewania podłogowego usytuowanego 9 cm pod wierzchnią warstwą płyty lotniska.

Galeria zdjęć:


Panorama miejsca:

Panorama miejsca - Lądowisko Helikopterów

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48