AMEplus Gliwice

Region:

Śląskie


Inwestor:

AMEplus Sp. z o.o.


Działalność:

Przemysłowa


Moc grzewcza:

84,2 kW


Wydajność chłodnicza:

33,8 kW


Potrzeby klienta:

Inwestor poszukiwał nowoczesnego systemu grzewczo-klimatyzacyjnego bazującego na odnawialnych źródłach energii, aby zmniejszyć koszty eksploatacji.


Powody wyboru systemu:

System Robur po porównaniu okazał się najoszczędniejszym systemem przy optymalnym nakładzie inwestycyjnym.


Opis instalacji:

System składa się z dwóch rewersyjnych gazowych absorpcyjnych pomp ciepła GAHP-AR oraz jednego kondensacyjnego kotła gazowego typu AY 00-120. W sezonie grzewczym podstawowe źródło ciepła stanowią rewersyjne pompy GAHP-AR. W okresach szczytowego zapotrzebowania na ciepło moc grzewcza uzupełniana jest przez zewnętrzny kocioł AY 00-120. W okresie letnim produkcja chłodu odbywa się za pomocą pomp GAHP-AR. Po stronie pierwotnej instalacji zastosowano glikol, który zabezpiecza układ przed ewentualnym zamarznięciem. W trybie grzania ciepło przekazywane jest za pomocą wymiennika ciepła na bufor, a następnie na obiegi grzewcze.
W układzie chłodzenia wymiennik ciepła znajduje się za zbiornikiem buforowym. Urządzenia sterowane są za pomocą automatyki dedykowanej Tridium. Dodatkowo automatyka zarządza obiegami, zaworami, pompami cyrkulacyjnymi, a także pozwala na odczyt temperatury w buforze.

Galeria zdjęć:


Panorama miejsca:

Panorama miejsca - AMEplus Gliwice

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48